Własny domek letniskowy – jak go zbudować szybko i tanio?


Domki letniskowe / środa, Marzec 29th, 2017

Domek letniskowy na własność to marzenie wielu rodzin. Urlopy spędzane w ośrodkach wypoczynkowych z czasem przestają nam się podobać – generują spore koszty i nie gwarantują tak dużej swobody, jaką mielibyśmy na własnej działce. Jak szybko i tanio zbudować własny dom na wakacje i zyskać wygodną przestrzeń do letniego wypoczynku?

Domek letniskowy a prawo budowlane

Zanim rozpoczniemy stawianie własnego domku letniskowego, powinniśmy dokładnie zapoznać się z przepisami prawa budowlanego i zorientować się, jakie wymagania musimy spełnić. W teorii każdy dom – również ten do użytku wakacyjnego – wymaga zezwolenia na budowę, jednak w praktyce wiele domków letniskowych stawianych jest jako altany w ogródkach działkowych. Jeśli teren usytuowany jest w mieście, domek nie może mieć więcej niż 25 m², na wsiach jest to 35 m². Dodatkową przestrzeń możemy zyskać, stawiając konstrukcję piętrową.

Drewniane domki letniskowe – szybko i tanio

Jeśli zależy nam na niedrogim domku letniskowym, a dodatkowo chcielibyśmy z jego postawieniem zdążyć przed wakacjami, warto poważnie rozważyć konstrukcję drewnianą. Drewno dobrze się prezentuje, jest wytrzymałe, łatwe w konserwacji. Przede wszystkim jednak drewniany domek letniskowy możemy postawić w ekspresowym tempie, nie tracąc na jakości. Najwygodniejszą opcją jest zakup gotowej konstrukcji lub dokładnie wymierzonych elementów, które pozwolą nam szybko postawić wymarzony domek na wakacje.

Gotowe domki letniskowe z drewna

drewniany domek letniskowyWielu producentów ma w ofercie gotowe domki letniskowe w całości wykonane z drewna. Te dostępne są w różnych rozmiarach i stylistyce, wszystkie wyposażone są w duży taras, na którym będziemy mogli wypoczywać w czasie urlopu, niektóre dodatkowo mają balkon. W ofercie znajdują się domy parterowe i piętrowe, w razie potrzeby możemy zdecydować się także na ich modyfikację, w celu dopasowania wymarzonego domku do swoich indywidualnych potrzeb. Wybierając gotową konstrukcję drewnianą, możemy znacznie zyskać na czasie i sporo oszczędzić. To szybki, wygodny i niedrogi sposób na własny domek letniskowy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą producenta domków letniskowych na stronie https://kriswood.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *