Weekendowy detoks


Odpoczynek, Relaks / poniedziałek, Wrzesień 30th, 2019

Szybkie tempo życia, duża ilość obowiązków i wysokie ambicje w związku ze swoimi oczekiwaniami skutecznie potrafią obniżyć naszą sprawność. W końcu każdy z nas dochodzi do etapu, kiedy potrzebuje odpoczynku na miarę swojego codziennego wysiłku. Nie każdy jednak potrafi dać sobie przyzwolenie na niego, pozostając w domowym zaciszu, dlatego w takich sytuacjach najlepszym wyborem okazuje się weekendowy wyjazd, mający zapewnić kojący relaks i tym samym powrót do sprawności i pełni sił.

Jakie elementy są obowiązkowe podczas takiego wyjazdu?

Detoks dla umysłu

Absolutną podstawą podczas regeneracyjnego weekendu jest wyciszenie i “oczyszczenie głowy” z natłoku myśli o obowiązkach, powinnościach i kolejnych celach. Takie wytchnienie umożliwiają chwile na łonie natury. Przyroda skrywa w sobie potężną moc, o której zapominamy żyjąc w miejskim pośpiechu. Można czerpać z niej motywację, inspirację i prawdziwą radość, jeśli tylko sami damy sobie na to pozwolenie, nie wracając myślami do codziennych zadań. Warto choć na moment skupić swój umysł na “tu i teraz”, czego sprzymierzeńcem jest czyste powietrze oraz niezapomniane widoki naturalnych kreacji przyrody.

Jak zatem wybrać destynację na weekendową regenerację, aby miejsce to było otoczone pięknymi krajobrazami i przesiąknięte spokojem oraz ciszą? Możliwości jest naprawdę wiele, ale nasze polskie góry zdecydowanie przekonują swoim pięknem oraz różnorodnymi szlakami na każdym poziomie zaawansowania. Z pewnością jest to najbardziej oczyszczająca część naszej ojczyzny, co przyciąga wiele osób szukających odpoczynku, szczególnie umysłowego.

Detoks dla ciała

Istotnym aspektem weekendowego odpoczynku jest regeneracja ciała. Nie dla każdego oczywistym jest, że nasza kondycja fizyczna w takiej samej mierze zależy od aktywności sportowej, ale również od relaksacji. Ta druga zaś – odpowiednio dobrana i przeprowadzona – potrafi być zbawienna dla samopoczucia. Mając na uwadze te kwestie najlepszym wyborem okazuje się być miejsce noclegowe, które oprócz bliskości górskich szlaków, zapewni również strefę sprzyjającą głębokiemu relaksowi. Dlatego też, szukając hotelu w górach umożliwiającego weekendowy detoks, warto zwrócić uwagę na to, czy posiada on strefę wellness i SPA, co dokładnie ma w ofercie oraz jakimi opiniami gości może się pochwalić.

Profesjonalna opieka masażysty, czy kosmetyczki to absolutna podstawa w takich miejscach, dlatego nie warto przesadnie oszczędzać, bo jeśli Twoje ciało potrzebuje głębokiego odpoczynku to jedynie poprawnie i fachowo przeprowadzone zabiegi relaksacyjne będą realnie skuteczne. Odpowiednio dobrana metodyka to sposób na uspokojenie swojego ciała, zredukowanie napięć mięśniowych i pozytywne wspieranie kondycji fizycznej oraz odporności, dlatego nie należy odmawiać sobie tej części podczas weekendowego detoksu.

Atmosfera ma znaczenie

Nie tylko nasze, jako gościa hotelowego, nastawienie odgrywa ważną rolę w trakcie weekendu w górach, ale też w ogromnej mierze zaangażowanie i podejście obsługi, z jakim się spotkamy podczas owego pobytu. Nie bez powodu mówi się, że osoby pracujące w hotelu to jego najważniejsza składowa – w końcu to one potrafią stworzyć miłą i przyjazną atmosferę, która będzie wsparciem dla klimatu tworzonego przez wystrój, lokalizację i inne aspekty typowo materialne. Dlatego, jeśli szukasz hotelu w górach, który zapewni Ci wymienione wyżej cechy oraz pozwoli poczuć się w jego przestrzeni zupełnie jak u siebie, zwróć uwagę na ofertę karkonoskiego obiektu Jelenia Struga, który charakteryzuje się niepowtarzalną atmosferą, będącą efektem realizowanej tam dewizy: indywidualne podejście do każdego z Gości jest podstawą domowej atmosfery, bo każdy z nich jest dla nas jak członek rodziny.

Jedno jest pewne: w Jeleniej Strudze każdy znajdzie przestrzeń dla siebie.

Sprawdź ofertę hotelu w górach przyjaznego weekendowemu detoksowi: http://www.jeleniastruga.pl/jelenia-struga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *