Czy warto wybrać się do Opola na wycieczkę?


Turystyka / czwartek, Lipiec 26th, 2018

Opole jest miastem mało popularnym wśród turystów. Nic w tym dziwnego – za ten stan rzeczy odpowiada w głównej mierze słabe rozreklamowanie atrakcji tego pięknego, dolnośląskiego miasta. Dlaczego warto wybrać się w to piękne miejsce i to co najmniej na 2 – 3 dni? Z odpowiedziami spieszą eksperci z Event Hostel.

Muzeum Wsi Opolskiej

Jeśli chcemy zobaczyć, jak wcześniej mieszkało się na terenie dzisiejszego województwa opolskiego, koniecznie musimy wybrać się do tego muzeum. Znajdziemy tu sporo eksponatów, które pochodzą z XIX i XVIII wieku. Co więcej – będziemy mogli na własne oczy poczuć niezapomniany klimat tamtejszych wsi.

Ogród Zoologiczny

W Opolu mamy również Ogród Zoologiczny. Znajduje się w nim mnóstwo zwierząt (ponad 1000), reprezentujących aż 227 gatunków. Ciekawostką jest fakt, że Ogród ten zajmuje nieco ponad 30 ha powierzchni i jest jednym z największych w tej części Polski.

Kąpielisko Bolko

Zbliżają się wakacje a to oznacza, że warto odwiedzić Kąpielisko Bolko – w którym możemy poczuć się jak na prawdziwej, morskiej plaży. W zasadzie każda wakacyjna wycieczka do Opola powinna „zaczepić” o to miejsce. Zwłaszcza, że w jego otoczeniu znajduje się mnóstwo ciekawych punktów gastronomicznych.

800 – lecie miasta Opola

Jeśli zamierzasz odwiedzić Opole w 2017 roku, koniecznie wybierz się na jedno z wielu wydarzeń kulturalnych związanych z 800-leciem tego pięknego miasta. Swoje 800 lecie Opole będzie świętować głównie na płaszczyźnie koncertowej i kulturalnej. Warto więc zobaczyć, co tym razem włodarze tego miasta przygotowali dla turystów.

W miarę tani i dobry nocleg Opole to podstawa do załatwienia przed planowanymi odwiedzinami stolicy województwa opolskiego. Pamiętajmy, że człowiek porządnie wyspany, to człowiek gotowy do działania od samego rana :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *