Wakacje w Holandii, czyli jak odnaleźć się w Niderlandach?


Turystyka / środa, Czerwiec 13th, 2018

Holandia to urokliwy i cichy zakątek Europy. I choć nie brakuje w nim dużych aglomeracji miejskich, takich jak chociażby Amsterdam, czy Rotterdam, to właśnie tutaj miłośnicy cichego i spokojnego urlopu, mogą znaleźć miejsce dla siebie.

Wakacje w Holandii – dlaczego warto?

Dlaczego wakacje w Holandii z pewnością będą należały do udanych? Ponieważ nie brakuje tu atrakcji, które koniecznie warto zobaczyć, lub… posmakować.

  1. Muzeum Starożytności w Lejdzie – to z pewnością to miejsce, które przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi historii.
  2. Delficki rynek – znajduje się on w miejscowości Delft. Można tu kupić słynną, delficką porcelanę. W tym samym mieście znajduje się również słynne muzeum miejskie.
  3. Zamek Muiderslot w mieście Muider – to doskonała atrakcja dla wszystkich miłośników średniowiecznego budownictwa.
  4. Wyspa Neeltje Jans w Zelandii – to przepiękny, wodny park rozrywki. Znajdujące się na jego obszarze atrakcje, z pewnością przypadną do gustu każdemu.

Jakie miasta odwiedzić w Holandii?

Oczywiście powyższe atrakcje to nie wszystko, co można zobaczyć w tym małym, ale za to niezwykle urokliwym kraju. Duże i małe holenderskie aglomeracje miejskie, również powinny znajdować się na liście obowiązkowych punktów, jakie warto zobaczyć w tym kraju.

  1. Amsterdam – to słynące z zakupów i rozrywki miasto. Znajduje się tu mnóstwo klubów i dyskotek. Oprócz nich znajduje się tutaj sporo muzeów, w tym jedno dedykowane holenderskiemu mistrzowi malarstwa – Van Gogha.
  2. Rotterdam – to największy port na obszarze Europy. Można tu na własne oczy zobaczyć obrazy Salvadora Dalego, Hieronima Boscha i Pietera Breugela. Znajduje się tu też słynna Biblioteka Centralna. Co decyduje o jej wyjątkowości? O tym warto się przekonać na własne oczy!
  3. Edam – to niewielkie miasto, w którym można poczuć prawdziwy smak Holandii. To tutaj, w każdą środę pomiędzy 10.30 a 12.30 (8 lipca do 19 sierpnia) otwierany jest targ, na którym można kupić słynny, oryginalny ser edamski.
  4. Gouda – to kolejny obowiązkowy punkt na mapie turysty w Holandii. Tutaj w każdy wtorek można kupić rodzime sery i inne towary, związane z rzemieślnictwem ludowym.

Podsumowując, Holandia to piękny kraj, w którym warto spędzić wakacje i… nie tylko.

Do Holandii można dotrzeć własnym samochodem lub wynajętym busem, wykorzystując sieć autostrad, lub samolotem korzystając z oferty tanich przewoźników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *