Opole na weekend z rodziną


Turystyka / poniedziałek, Marzec 12th, 2018

Kto myśli już o wiosennych i letnich wycieczkach z rodziną, pewnie sprawdza mapą Polski i szuka atrakcyjnych destynacji, w których znajdzie zarówno tani nocleg jak i mnóstwo możliwości fajnego spędzenia czasu. Miastem, które z pewnością warto mieć na swoim celowniku jest Opole. Położone w połowie drogi pomiędzy Katowicami a Wrocławiem, za świetnym dojazdem z tych dwóch miast, jak i Krakowa czy Rzeszowa, powinno być weekendowym celem wycieczek Polaków z południowej części kraju.

Atrakcje turystyczne w Opolu

Opole to piękne miasto, zadbane i czyste, z przyjemnie zaprojektowaną strefą zieleni, mnóstwem restauracji i kawiarni oraz lodziarni. Warto odwiedzić opolski Rynek, przyjrzeć się z bliska pięknym kamienicom usytuowanym wokół niego. Oczywiście Opole to również znany na cały kraj amfiteatr, w którym odbywa się jeden z najbardziej popularnych festiwali muzycznych. Sam w sobie stanowi zatem atrakcję turystyczną. Kto natomiast chciałby uczestniczyć w festiwalu jako widz, musi stosunkowo wcześnie pomyśleć o zakupie biletów. Opole położony jest nad rzeką Odrą, zatem miłośnicy spacerów znajdą tam przyjemne miejsca do wędrowania.

Rozrywka w Opolu

Wspomnienie najwyżej festiwal muzyczny to jedna z największych atrakcji sezonowych w Opolu, ale oczywiście nie jedyna. Jak w każdym dużym mieście dzieje się tutaj naprawdę dużo, warto zatem sprawdzać kalendarz imprez i wydarzeń kulturalnych. Jednak Opole to miasto w którym z pewnością nie będziemy się nudzić nawet jeżeli przyjedziemy w ciemno.

Gdzie nocować w Opolu

Wybierając się do Opola warto wcześniej zamówić sobie nocleg. Jeżeli zdecydujemy się tylko na jednodniową wycieczkę, z pewnością będziemy mocno żałować, bo w kilka godzin nie da się poznać tego pięknego miasta oraz wszystkich jego atrakcji. Nocleg w Opolu dopasowany do naszych możliwości finansowych oraz potrzeb nie jest trudny do znalezienia, bo w mieście funkcjonują zarówno eleganckie hotele jak i niewielkie tańsze hostele i miejsca noclegowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *