Dlaczego warto wypocząć w Koszalinie?


Turystyka / środa, Czerwiec 13th, 2018

Wyobraź sobie, że spacerujesz po pięknej, czystej plaży, oddalonej od nadmorskiego zgiełku i gwaru. Oczywiście zawsze możesz wybrać się nad morze, oddziela Cię od niego zaledwie kilometr drogi.

Po co zresztą wybierać się nad morze, skoro tu – nad jeziorem Czajcze – można znaleźć własną oazę spokoju i ciszy? Tu i ówdzie znajdują się przecież idealnie ulokowane przystanie, które oferują tanie i komfortowe żeglowanie na spokojnym, zamkniętym akwenie.

Koszalin, czyli wypoczynek (nie tylko) nad morzem

Wakacje w Koszalinie – bo przecież o tym mieście mowa – to doskonała alternatywa dla klasycznego dylematu „góry, czy morze?”. Tutaj można wypocząć na tysiąc różnych sposobów, oddając się bezczynnemu opalaniu, by w kilka godzin później móc przesiąść się na wygodny statek, łódź, lub kajak.

Zaletą Koszalina jest jego ulokowanie. Tak, jak pisaliśmy we wstępie, wystarczy nieco ponad kilometr wędrówki, by znad malowniczego jeziora przenieść się na gwarną, nadmorską plażę, znajdującą się w pobliskich Łazach. Zresztą ten niewielki pas terenu, który oddziela otwarte morze od spokojnego, zamkniętego akwenu to kolejna atrakcja, umożliwiająca relaks w ciepłej, spokojnej wodzie z jednoczesnym opalaniem się w sąsiedztwie „dzikiego” Morza Bałtyckiego.

Komunikacja – czyli jak łatwo i szybko dotrzeć nad morze?

Koszalin to miasto wyjątkowe również pod względem komunikacyjnym. Umiejscowione jest ono w środkowej części Pomorza, co przedkłada się na szybszy i wygodniejszy dojazd i to nawet z miejscowości położonych w głębi kraju.

Co ciekawe, znajdują się tu bardzo ważne arterie komunikacyjne, zapewniające płynne przemieszczanie się po mieście. Dlatego, jeśli zdecydujemy się na wypoczynek w Koszalinie, nie będziemy narzekać na słabe zaplecze gastronomiczne i usługowe. Warto wypożyczyć samochód i pozwiedzać okolicę. W mieście bez trudu znajdziemy wypożyczalnię samochodów.

Koszalin – miasto atrakcji

Koszalin to nie tylko plaża i relaks nad wodą. To prawdziwe miasto atrakcji. Jakich?

Atrakcje kulturalne – amfiteatr, Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, festiwale filmowe, imprezy kabaretowe.

Atrakcje historyczne – katedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z XIV wieku, pozostałości murów obronnych z XIII wieku i wiele, wiele innych.

Jednym słowem, Koszalin warto odwiedzić nie tylko ze względu na bogate walory wypoczynkowe. Jest to miasto uniwersalne, w którym każdy znajdzie sobie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *